Novosti

Druga godišnjica virtualne učionice iz Informatike

Druga godišnjica virtualne učionice iz Informatike

Objavljeno: 10. siječnja 2020.

8. siječnja 2020. bilo je točno dvije godine od otvaranja prve virtualne učionice Škole za život, učionice Informatika – CKR namijenjene učiteljima i nastavnicima Informatike.

Ta učionica obilježila je stvaranje novog pristupa u profesionalnom razvoju učitelja i nastavnika u Republici Hrvatskoj te uključivanje u svjetske trendove suvremenog profesionalnog razvoja koji uključuje kontinuiranu podršku kombinirajući edukacije uživo i online.

U virtualnoj učionici je sudjelovalo 1450 polaznika s kojima je radilo 12 mentora koji su ujedno i autori sadržaja edukacije i kurikuluma. Tijekom ove dvije godine u virtualnoj učionici bilo je 27 tema koje su sve zajedno obuhvaćale 178 sati edukacije, a polaznici su na njima zasluženo dobili 10 433 značaka.

Teme u virtualnoj učionici osmišljavane su tako da uključuju nekoliko metoda poučavanja i vrednovanja, koristeći se različitim oblicima izvora znanja te različitim metodama vrednovanja od automatskog vrednovanja u kvizovima, davanja povratnih informacija od strane mentora, ali i kolegijalnog vrednovanja u kojem polaznici daju jedni drugima povratne informacije. Na taj način su polaznici mogli iskusiti različite pristupe koje su nakon toga isprobavali i u svojim učionicama.

Kratki sažetak aktivnosti i resursa u virtualnoj učionici pokazuje da smo u ovih 27 tema imali:

 • 19 zadaća
 • 36 knjiga
 • 5 sadržaja u obliku odabira
 • 2 baze podataka
 • 16 anketa
 • 54 foruma
 • 6 sadržaja u obliku Hot Question
 • 1 lekcija
 • 31 stranicu
 • 8 testova
 • 3 sadržaja u obliku radionice

Među temama se našlo za svakog ponešto od Računalnog razmišljanja, e-Društva, Vrednovanja, Rješavanja problema, Kurikulumskog planiranja, preko Sata kodiranja, Dabra i Dana sigurnijeg interneta.

 

Možemo se zajednički podsjetiti prvih tema iz 2018.

 

Rezultata upitnika zadovoljstva edukacijom iz ožujka 2018.

 

Posebno smo bili ponosni proglašavanjem najmarljivijih polaznika koji su uspješno završili sve teme u prvih 100 dana virtualne učionice.

 

U virtualnoj učionici za Informatiku svi smo zajedno puno toga naučili stoga vam hvala na aktivnom sudjelovanju, povratnim informacijama i spremnosti za isprobavanje novih pristupa i mogućnosti profesionalnog razvoja, komunikacije i suradnje.

informatika virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin