Novosti

Druga godišnjica virtualne učionice iz Informatike

Druga godišnjica virtualne učionice iz Informatike

Objavljeno: 10. siječnja 2020.

8. siječnja 2020. bilo je točno dvije godine od otvaranja prve virtualne učionice Škole za život, učionice Informatika – CKR namijenjene učiteljima i nastavnicima Informatike.

Ta učionica obilježila je stvaranje novog pristupa u profesionalnom razvoju učitelja i nastavnika u Republici Hrvatskoj te uključivanje u svjetske trendove suvremenog profesionalnog razvoja koji uključuje kontinuiranu podršku kombinirajući edukacije uživo i online.

U virtualnoj učionici je sudjelovalo 1450 polaznika s kojima je radilo 12 mentora koji su ujedno i autori sadržaja edukacije i kurikuluma. Tijekom ove dvije godine u virtualnoj učionici bilo je 27 tema koje su sve zajedno obuhvaćale 178 sati edukacije, a polaznici su na njima zasluženo dobili 10 433 značaka.

Teme u virtualnoj učionici osmišljavane su tako da uključuju nekoliko metoda poučavanja i vrednovanja, koristeći se različitim oblicima izvora znanja te različitim metodama vrednovanja od automatskog vrednovanja u kvizovima, davanja povratnih informacija od strane mentora, ali i kolegijalnog vrednovanja u kojem polaznici daju jedni drugima povratne informacije. Na taj način su polaznici mogli iskusiti različite pristupe koje su nakon toga isprobavali i u svojim učionicama.

Kratki sažetak aktivnosti i resursa u virtualnoj učionici pokazuje da smo u ovih 27 tema imali:

 • 19 zadaća
 • 36 knjiga
 • 5 sadržaja u obliku odabira
 • 2 baze podataka
 • 16 anketa
 • 54 foruma
 • 6 sadržaja u obliku Hot Question
 • 1 lekcija
 • 31 stranicu
 • 8 testova
 • 3 sadržaja u obliku radionice

Među temama se našlo za svakog ponešto od Računalnog razmišljanja, e-Društva, Vrednovanja, Rješavanja problema, Kurikulumskog planiranja, preko Sata kodiranja, Dabra i Dana sigurnijeg interneta.

 

Možemo se zajednički podsjetiti prvih tema iz 2018.

 

 

Posebno smo bili ponosni proglašavanjem najmarljivijih polaznika koji su uspješno završili sve teme u prvih 100 dana virtualne učionice.

 

U virtualnoj učionici za Informatiku svi smo zajedno puno toga naučili stoga vam hvala na aktivnom sudjelovanju, povratnim informacijama i spremnosti za isprobavanje novih pristupa i mogućnosti profesionalnog razvoja, komunikacije i suradnje.

informatika virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin