Novosti

Drugi savjetnički posjeti školama

Drugi savjetnički posjeti školama

Objavljeno: 02. studenoga 2018.

Tijekom listopada 2018. održana su 74 savjetnička posjeta školama u eksperimentalnom programu “Škola za život”. U savjetničkim posjetima sudjelovala su 73 predavača te oko 2400 učitelja, nastavnika, stručnih suradnika i ravnatelja. To je drugi ciklus posjeta školama nakon prvog koji se je održao tijekom lipnja i srpnja 2018.

Svrha je savjetničkih posjeta upoznavanje s djelatnicima škola, predstavljanje oblika podrške koju MZO pruža školama u eksperimentalnom programu, razgovor o promjenama koje donosi „Škola za život“ i profesionalnim kompetencijama učitelja.

Tijekom posjeta održana je radionica Procjena vlastitih kompetencija te rasprava o rezultatima provedene radionice. Zatim, razgovor o edukacijama u virtualnim učionicama, rasprava o autonomiji i odgovornosti učitelja i administrativnom rasterećenju.

Također, tijekom Drugog savjetničkog posjeta održane su i radionice:

  • Razumijevanje procesa učenja
  • Razvoj kompetencija učitelja za 21. Stoljeće
  • Aktivno učenje
  • Edpuzzle u obrnutoj učionici

Učitelji, nastavnici i stručni suradnici podržali su i aktivno sudjelovali u ovom tipu edukacija koji im omogućava dijeljenje dobrih praksi i savjetovanje mentora.

Drugi savjetnički posjeti
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin