Virtualne učionice

Engleski jezik – virtualne učionice 2018./19.

Engleski jezik – virtualne učionice 2018./19.

Objavljeno: 24. srpnja 2019.

Pripreme za uvođenje kurikuluma nastavnogpredmeta Engleski jezik i profesionalno usavršavanje učitelja i nastavnika engleskoga jezika u Školi za život odvijalo se od 15. svibnja 2018. do 12. srpnja 2019. godine u šest virtualnih učionica

Virtualna učionica Engleski jezik u Školi za život okupila je učitelje i nastavnike iz 74 eksperimentalne škole kako bi se pripremili za eksperimentalnu provedbu predmetnog kurikuluma. Edukacija se provodila u dvije faze. Prva faza virtualne učionice trajala je od 15. svibnja 2018. do 19. kolovoza 2018. godine, a druga je faza virtualne učionice trajala od 20. kolovoza 2018. do 12. srpnja 2019. godine. Edukacija se sastojala od 12 tema u ukupnom trajanju od 8sata, a sadržaji tema odnosili su se na učenje i poučavanje predmeta Engleski jezik, razradu odgojno-obrazovnih ishoda, planiranje poučavanja, vrednovanje te na uporabu digitalnih alata za unaprjeđenje nastave engleskoga jezika.  

Virtualna učionica Engleski jezik za više savjetnike Agencije za odgoj i obrazovanje te voditelje županijskih stručnih vijeća otvorena je u studenom 2018. godine. Tijekom jednomjesečnog trajanja edukacije u ovoj učionici polaznici su dijelili primjere dobre prakse i sudjelovali u raspravama o kompetencijama 21. stoljeća, promjeni paradigme poučavanja, aktivnom učenju i strategijama učenja. 

Virtualne učionice za učitelje i nastavnike engleskoga jezika otvorene su 15. prosinca 2018., a edukacija je trajala do 12. srpnja 2019. Otvorene su četiri učionice, dvije za osnovnu i dvije za srednju školu. Edukacija se sastojala od sedam tema u ukupnom trajanju od 96 sati.  

šest virtualniučionica za engleski jezik sudjelovalo je 3 247 učitelja i nastavnika, voditelja županijskih stručnih vijeća i viših savjetnika Agencije za odgoj i obrazovanje. Dodijeljeno je 12 387 znački.  

Tijekom lipnja i srpnja održano je 62 skupova uživo na kojima je bilo 2173 sudionika.

Izvjesce zbirno za sve vu ej from Skolazazivot

 

Izvjesce vu or sz qz ej from Skolazazivot

 

Zbirno izvjesce za sz z ej-exp from Skolazazivot
Engleski jezik virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin