Virtualne učionice

Geografija – virtualne učionice 2018./19.

Geografija – virtualne učionice 2018./19.

Objavljeno: 24. srpnja 2019.

Tijekom školske godine 2018./2019. u sustavu za učenje na daljinu Loomen održana je edukacija za učitelje i nastavnike Geografije u četiri virtualne učionice.  

Virtualna učionica Geografija u „Školi za život“ okupila je učitelje i nastavnike geografije koji su provodili prvu godinu eksperimentalnog programa Škola za život Tijekom trajanja edukacija od 15. svibnja 2018. do 12.srpnja 2019. godine obrađeno je šest tema u I. dijelu edukacije, četiri teme u II. dijelu edukacije te je nekoliko tema obrađeno kroz neobavezne edukacije. Ukupno vrijeme trajanja svih edukacija (obaveznih i neobaveznih) iznosilo je 101 sat, polaznici su ukupno zavrijedili 778 značaka.  

Intenzivna edukacija u virtualnoj učionici za više savjetnike Agencije za odgoj i obrazovanje i voditelje županijskih stručnih vijeća učitelja i nastavnika geografije odvijala se kroz četiri teme u razdoblju od 20. studenoga do 18. prosinca 2018. godine s ukupno 16 sati edukacije.  U ovoj virtualnoj učionici podijeljene su 32 značke. Osim za edukaciju, virtualna učionica služila je i za potrebe organizacije stručnih skupova uživo na županijskoj razini. 

Preostale dvije virtualne učioniceGeografija OŠ i Geografija SŠ, okupljale su učitelje i nastavnike geografije osnovnih, odnosno srednjih škola da bi se zajednički pripremili za uvođenje kurikuluma predmeta Geografija. Tijekom trajanja edukacija, od 15. prosinca 2018. do 12.srpnja 2019. godine, obrađeno je u svakoj učionici šest tema s ukupno 80 sati edukacije u svakoj te je podijeljeno sveukupno 4 928 značaka.  

Tijekom lipnja i srpnja održano je 22 skupova uživo na kojima je bilo 826 sudionika.

 

 

Izvjesce vu geo_voditelji zsv from Skolazazivot

 

Izvjesce vu exp_geo_ 2018_19 from Skolazazivot

 

Izvjesce vu geo_os_2018_2019 from Skolazazivot

 

Izvjesce vu geo_ss_2018_19 from Skolazazivot

 

Geografija virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin