Virtualne učionice

Klasični jezici – virtualne učionice 2018./19.

Klasični jezici – virtualne učionice 2018./19.

Objavljeno: 25. srpnja 2019.

Tijekom školske godine 2018. – 2019. u sustavu za učenje na daljinu Loomen održana je edukacija za učitelje i nastavnike latinskog i grčkog jezika u četiri virtualne učionice.  

Virtualna učionica Latinski jezik u „Školi za život“ okupila je učitelje i nastavnike latinskog jezika koji su provodili prvu godinu eksperimentalnog programa Škola za životTijekom trajanja edukacija od 15. svibnja 2018. do 12.srpnja 2019. godine obrađeno je osam tema u I. dijelu edukacije, četiri teme u II. dijelu edukacije te je nekoliko tema obrađeno kroz neobavezne edukacije. Ukupno vrijeme trajanja svih edukacija (obaveznih i neobaveznih) iznosilo je 65 sati, polaznici su ukupno zavrijedili 172 značke.  

Intenzivna edukacija u virtualnoj učionici za više savjetnike Agencije za odgoj i obrazovanje i voditelje županijskih i međužupanijskih stručnih vijeća učitelja i nastavnika latinskog i grčkog jezika odvijala se kroz četiri teme u razdoblju od 20. studenoga do 18. prosinca 2018. godine s ukupno 16 sati edukacijeU ovoj virtualnoj učionici podijeljeno je 7 značaka. Osim za edukaciju, virtualna učionica služila je i za potrebe organizacije stručnih skupova uživo na županijskoj i međužupanijskoj razini. 

Preostale dvije virtualne učioniceLatinski jezik i Grčki jezik, okupljale su učitelje i nastavnike klasičnih jezika osnovnih, odnosno srednjih škola da bi se zajednički pripremili za uvođenje kurikuluma predmeta Latinski jezik i Grčki jezik. Tijekom trajanja edukacija od 15. prosinca 2018. do 12.srpnja 2019. godine obrađeno je u svakoj učionici šest tema s ukupno 80 sati edukacije u svakoj te je u učionici za Latinski jezik podijeljeno sveukupno 499 značaka, a u učionici za Grčki jezik 126 značaka.  

Tijekom lipnja i srpnja održano je 5 skupova uživo na kojima je bilo 139 sudionika.


 

Izvjesce o radu exp vu lat 2018 19 from Skolazazivot

 

Izvjesce o radu front vu grc 2018 19 from Skolazazivot

 

Izvjesce o radu front vu lat 2018 19 from Skolazazivot

 

Izvjesce o radu vu lat zsv from Skolazazivot

 

Grčki jezik Latinski jezik virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin