Virtualne učionice

Likovna kultura i likovna umjetnost – virtualne učionice 2018./19.

Likovna kultura i likovna umjetnost – virtualne učionice 2018./19.

Objavljeno: 24. srpnja 2019.

Učitelji likovne kulture i nastavnici likovne umjetnosti imali su mogućnost stručnog usavršavanja u ukupno četiri virtualne učionice. 

Učitelji i nastavnici čije su škole uključene u eksperimentalno provođenje Škole za život sudjelovali su u edukacijama u učionici „Likovna kultura i Likovna umjetnost u Školi za život“. Učionica je otvorena 15. svibnja 2018. te su u njoj tijekom proljeća i ljeta 2018. zasebno obrađivane teme vezane uz eksperimentalni program u osnovnoj, odnosno srednjoj školi. Početkom nove školske godine edukacija se usmjerila na zajedničke teme promjene paradigme poučavanja s predmetnim prilagodbama. 

Kao priprema za uvođenje novih kurikuluma likovne kulture i likovne umjetnosti otvorene su u prosincu 2018. dvije virtualne učionice: Likovna kultura i Likovna umjetnost. Kroz šest tema u svakoj od učionica polaznici su se upoznali s različitim metodama poučavanja i vrednovanja, promišljali o svojem poučavanju te dijelili ideje i iskustva. 

Za voditelje županijskih stručnih vijeća i više savjetnike iz Agencije za odgoj i obrazovanje jednomjesečna virtualna edukacija održavala se tijekom studenog i prosinca 2018.  

Do 12.srpnja 2019. u sve četiri virtualne učionice zajedno dodijeljeno je 2437 znački. 

Tijekom lipnja i srpnja održan je 21 skup uživo. Sudjelovalo je 463 učitelja i nastavnika.

 

Izvjesce virtualna ucionica likovna kultura from Skolazazivot

 

Izvjesce virtualna ucionica likovna umjetnost from Skolazazivot

 

Izvjesce exp lklu from Skolazazivot

 

Izvjesce vu voditelji i savjetnici lklu from Skolazazivot
Likovna kultura Likovna umjetnost virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin