Virtualne učionice

Njemački jezik – virtualne učionice 2018./19.

Njemački jezik – virtualne učionice 2018./19.

Objavljeno: 24. srpnja 2019.

Edukacija učitelja i nastavnika njemačkog jezika odvijala se dijelom na stručnim skupovima i savjetničkim posjetima uživo, no većim dijelom u četiri virtualne učionice.

Prva učionica posvećena je pripremi učitelja i nastavnika koji rade u eksperimentalnim školama. Otvorena je 15. svibnja 2018. godine.  i obuhvatila je 13 tema s raznim sadržajima i zadacima. U ovoj je učionici ukupno podijeljeno 808 značaka. 

Sljedeća učionica bila je učionica po imenu Njemački jezik – pripreme za uvođenje novog kurikuluma. Bila je dostupna od 20. studenog 2018. Ova virtualna učionica okuplja više savjetnike Agencije za odgoj i obrazovanje i voditelje županijskih stručnih vijeća učitelja i nastavnika njemačkoga jezika da bi se zajednički pripremili za uvođenje kurikuluma predmeta Njemački jezik. Sadržavala je teme Kompetencije 21. stoljeća, Promjena paradigme poučavanja, Aktivno učenje i Strategije učenjaU ovoj virtualnoj učionici dodijeljeno je 35 značaka. 

Virtualne učionice za sve učitelje i nastavnike njemačkog jezika otvorene su 15. prosinca 2018.: Njemački jezik u osnovnim školama i Njemački jezik u srednjoj školi. Kroz ove učionice odrađeno je 6 tema u svakoj:  

  • Kurikularni pristup poučavanju: od ishoda do vrednovanja 
  • Razvoj kompetencije učiti kako učiti  
  • Kurikulum nastavnoga predmeta Njemački jezik 
  • Vrednovanje 
  • Kurikulumi međupredmetnih tema 
  • Kurikulumsko planiranje poučavanja u predmetu Njemački jezik. 

Dodijeljeno je ukupno 5200 znački. 

Sve četiri učionice i dalje ostaju otvorene i dostupne za komunikaciju s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, ali i kolegijalnu suradnju svih učitelja i nastavnika njemačkog jezika.

Tijekom lipnja i srpnja održano je 25 skupova uživo na kojima je bilo 917 sudionika

Zavrsni izvjestaj nj ss from Skolazazivot

 

Zavrsni izvjestaj nj os from Skolazazivot

 

Zavrsno izvjesce vu njemacki jezik u sz z from Skolazazivot

 

Zavrsno izvjesce vu or sz z nj from Skolazazivot
Njemački jezik virtualne učionice
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin