Novosti

“Pametna guja” – učenje i vježbanje osnovnih računskih operacija

“Pametna guja” – učenje i vježbanje osnovnih računskih operacija

Objavljeno: 30. travnja 2020.

Pametna guja je web aplikacija čiji je cilj učenicima pomoći u učenju i vježbanju osnovnih računskih operacija – zbrajanja, oduzimanja, množenja i dijeljenja.

Korisnik u aplikaciji upisuje rezultat računske operacije na osnovu odabranih brojeva. U slučaju upisanog netočnog rezultata, korisnik ponovo može upisati rezultat, ali ovaj put aplikacija nudi pomoć raspisujući zadatak u proširenom obliku.

Ideja aplikacije temelji se na metodama koje je u školi, u razrednoj nastavi koristio Adam Alković, učitelj u Osnovnoj školi Ivan Goran Kovačić u Slavonskom Brodu (u mirovini od 2012. godine). Na osnovu njegove ideje i opisa nastao je projekt kojim  se, na digitalnim uređajima, želi motivirati i one koji nikad ne bi pomislili da bi im matematika mogla biti zanimljiva, jednako kao što su se ponašali učenici u njegovim razredima koristeći kredu i običnu školsku ploču.

 


Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin