Novosti

Prvi savjetnički posjeti školama u eksperimentalnom programu

Prvi savjetnički posjeti školama u eksperimentalnom programu

Objavljeno: 12. srpnja 2018.

Posjetom Područnoj školi Zlarin završeni su prvi savjetnički posjeti školama u eksperimentalnom programu. Krajem lipnja i tijekom prve polovice srpnja naši mentori posjetili su 74 škole diljem Hrvatske. Početkom sljedeće školske godine u tim školama počinje eksperimentalna faza Škola za život.

Tema savjetničkog posjeta je bila upoznavanje sa školom, predstavljanje mentorskog tima i oblika podrške koju će pružati školama u eksperimentalnom programu. U posjetima su sudjelovali ravnatelji škola, učitelji, nastavnici i stručni suradnici koji su s mentorima imali radionice o promišljanju i jačanju profesionalnih kompetencija. Također, mentori su održali prezentaciju o temeljnim promjenama koje donosi kurikularni pristup  nastavi, govorili su o podršci profesionalnom razvoju i autonomiji učitelja te administrativnom rasterećenju.

U nastavku možete pogledati video o savjetničkim posjetima.

Ekspertna radna skupina Osnovne škole
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin