Evaluacija

Regionalni stručni skup o predmetnim kurikulumima u Splitu

Regionalni stručni skup o predmetnim kurikulumima u Splitu

Objavljeno: 29. listopada 2018.

U sklopu edukacije učitelja i nastavnika koji sudjeluju u eksperimentalnom programu Škola za život,  počelo je održavanje Regionalnih stručnih skupova o predmetnim kurikulumima. Dio je to najveće edukacije u povijesti Hrvatske za frontalno uvođenje kurikularne reforme, čime se nastavlja pružanje potpore i dodatne podrške eksperimentalnim školama i njenim učiteljima. Također, skupovi su dio pripreme za frontalno uvođenje kurikularne reforme u sve škole.

Prvi Regionalni stručni skup o predmetnim kurikulumima održan je 27. listopada u Obrtno tehničkoj školi Split. Skup je otvorila državna tajnica Branka Ramljak te je pozdravila 340 učitelja, nastavnika i stručnih suradnika okupljenih na ovoj edukaciji. Predavači su bili članovi Mentorske radne skupine, Radne skupine za razrednu nastavu i Radnih skupina za predmetne kurikulume i provođenje eksperimentalnog programa Škola za život.

Održali su predavanja i radionice iz 16 školskih predmeta na sljedeće teme:

  • Od nacionalnog kurikuluma do izvedbe u učionici
  • Vrednovanje ishoda učenja i samovrednovanje godišnjeg izvedbenog kurikuluma
  • Vrednovanje po jezičnim djelatnostima
  • Kurikularno planiranje: Od ishoda do vrednovanja
  • Primjeri scenarija učenja i poučavanja; Strategija suradnje s kulturnim institucijama
  • Vrednovanje kao učenje i Vrednovanje za učenje
  • Iskustveno učenje, učenje otkrivanjem i istraživačko učenje te kako ih vrednovati
  • Rješavanje problema i vrednovanje praktičnih radova
  • Cjelovitost poučavanja u razrednoj nastavi
  • Povezivanje odgojno – obrazovnih ishoda nastavnih predmeta i očekivanja međupredmetnih tema

Organizatori, kao i predavači te sudionici, zadovoljni su održanom edukacijom. Predavači su istaknuli kako su očekivanja učitelja i nastavnika ostvarena, baš kao i ishodi radionica. U ugodnoj atmosferi, sudionici su iznijeli pohvale i zadovoljstvo te izazove s kojima se susreću. Sudionici su pozdravili ovaj vid edukacije istaknuvši kao ključnu vrijednost razmjenu iskustava kroz neposredan kontakt, u duhu otvorenosti i razumijevanja.

Regionalni stručni skupovi održavaju se u sklopu projekta „Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme (CKR)“ koji se provodi u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda.

Više slika sa skupa dostupno je u Fotogaleriji.

Regionalni stručni skup split
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin