Fotogalerija

Regionalni stručni skup o predmetnim kurikulumima u Zagrebu

Regionalni stručni skup o predmetnim kurikulumima u Zagrebu

Objavljeno: 26. studenoga 2018.

Posljednji u nizu Regionalnih stručnih skupova o predmetnim kurikulumima održan je 24. studenog u XV. gimnaziji u Zagrebu. Sudjelovalo je oko 600 učitelja, nastavnika i stručnih suradnika koji su dio eksperimentalnog programa Škola za život. Pomoćnica ministrice Lidija Kralj pozdravila je okupljene i otvorila najveći Regionalni stručni skup.

Edukacija u trajanju od 6 sati obuhvatila je radionice iz 22 školska predmeta. Predavači su bili članovi Mentorske radne skupine, Radne skupine za razrednu nastavu i Radnih skupina za predmetne kurikulume i provođenje eksperimentalnog programa Škola za život. Održali su predavanja i radionice na sljedeće teme:

* Od nacionalnog kurikuluma do izvedbe u učionici

* Vrednovanje ishoda učenja i samovrednovanje godišnjeg izvedbenog kurikuluma

* Vrednovanje po jezičnim djelatnostima

* Kurikularno planiranje: Od ishoda do vrednovanja

* Primjeri scenarija učenja i poučavanja; Strategija suradnje s kulturnim institucijama

* Vrednovanje kao učenje i Vrednovanje za učenje

* Iskustveno učenje, učenje otkrivanjem i istraživačko učenje te kako ih vrednovati

* Rješavanje problema i vrednovanje praktičnih radova

* Cjelovitost poučavanja u razrednoj nastavi

* Povezivanje odgojno – obrazovnih ishoda nastavnih predmeta i očekivanja međupredmetnih tema

Regionalni stručni skupovi održavaju se u sklopu projekta „Podrška provedbi Cjelovite kurikularne reforme (CKR)“ koji se provodi u okviru Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014. – 2020. Europskog socijalnog fonda.


Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin