Naslovnica

Tele2 učenicima omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja dok traje nastava na daljinu

Tele2 učenicima omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja dok traje nastava na daljinu

Objavljeno: 13. ožujka 2020.

Tele2 od prvog dana podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja u obrazovnoj reformi Škola za život, a u izvanrednim okolnostima napravio je korak više za održavanje kontinuiteta u nastavi 

Zagreb, 13. ožujka 2020. – U izvanrednim okolnostima zbog koronavirusa u Hrvatskoj, Tele2 svim učenicima koji koriste Tele2 mrežu, bez obzira radi li se o korisnicima na bonove, pretplatnicima ili korisnicima pokućnog interneta, omogućava besplatan podatkovni promet za korištenje edukativnih sadržaja u sklopu CARNetove mreže za školu na daljinu. Do sada su te sadržaje besplatno koristili samo učenici u sklopu obrazovne reforme Škola za život, a sada besplatan pristup preko Tele2 mobilne mreže imaju svi učenici osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj s elektroničkim identitetom u CARNetovom sustavu AAI@EduHr. Podatkovni promet za korištenje nastavnih sadržaja je besplatan preko Tele2 mobilne mreže od 16. ožujka 2020. godine sve dok traje organizacija nastave na daljinu uslijed koronavirusa u Hrvatskoj.

Tele2 je također, u sklopu priprema Ministarstva znanosti i obrazovanja za održavanje nastave na daljinu, u redovitom kontaktu s Ministarstvom radi dogovora oko osiguravanja određenog broja dodatnih SIM kartica i njihovog prioritetnog redoslijeda dodjeljivanja. Iako je količina raspoloživih SIM kartica u ovom trenutku ograničena, Tele2 će, kao i do sada, nastojati podržati nadležno Ministarstvo, u skladu s mogućnostima u ovoj izvanrednoj situaciji.

Naime, Tele2 podržava Ministarstvo od prvog dana provođenja obrazovne reforme Škola za život i učenicima koji su odabrali Tele2 kao svog operatora, kontinuirano od 2018. godine omogućava besplatne gigabajte mjesečnog podatkovnog prometa kao i besplatan pristup internetskim stranicama s obrazovnim sadržajem izdavačkih kuća koje sudjeluju u obrazovnoj reformi i koje su predmetni sadržaj stavile na za to predviđene stranice u sklopu Škole za život.

Zdravstvena sigurnost najmlađih članova zajednice i njihovih obitelji, bez razmišljanja nas je motivirala na korak više i proširenje naše dosadašnje podrške nadležnom Ministarstvu, u želji da učenicima omogućimo nastavak obrazovanja, poručuju iz Tele2. Također, u Tele2 smatraju da su telekomunikacije jedan od strateških sektora te će i u ovim izvanrednim okolnostima biti fokusirani na kontinuitet usluge svim korisnicima.

Tele 2 sastavio je najčešća pitanja i odgovore kako bi učenicima, nastavnicima i roditeljima dodatno pojasnio sve što ih zanima. Bazi pitanja i odgovora možete pristupiti pomoću poveznice.

 

ODRŽAVANJE NASTAVE NA DALJINU USLIJED PANDEMIJE COVID-19 

Nastavnici i učenici koji su sudjelovali u Školi za život školske godine 2019./2020. 

 • SIM kartice i uređaji
  • Učenici i nastavnici su svoje SIM kartice i tablete dobili u školi. 
 • Besplatni GB 
  • Svakog prvog u mjesecu na račun stižu 2,5 GB a prvih 2,5 GB stižu unutar 24 sata od aktivacije SIM kartice i traju do kraja tekućeg. 
 • Dodatnih 5 GB tjedno za nastavu na daljinu 
  • Prvih 5 GB dodjeljuje se od 20.ožujka 2020. svakih 7 dana dok traje škola na daljinu. 
 • Besplatni nastavni sadržaji 
  • Ne naplaćuje se podatkovni promet pri korištenju Loomena, učilice.hr, škole.hr, e-dnevnika, upisi.hr te ostalog sadržaja koji se nalazi unutar CARNetove mreže, HRT3. 
 • Što se naplaćuje? 
  • YouTube, WhatsApp, Viber, Gmail, Skype, Edmod, alati za kolaboraciju u oblaku poput Google Docs, Microsoft Teams, Microsoft Officea 365, Google Classroom i slične aplikacije neovisno koristi li ih učenik sa svojim korisničkim imenom i adresom kojom pristupa e-dnevniku ili s privatnim korisničkim imenom i adresom. 

Više saznajte na:   

Nastavnici i učenici koji su sudjelovali u Školi za život školske godine 2018./2019. 

 • SIM kartice i uređaji 
  • Učenici i nastavnici su svoje SIM kartice i tablete dobili u školi. 
 • Besplatni GB 
  • Svakog prvog u mjesecu na račun stižu 2 GB a prvih 2 GB stižu unutar 24 sata od aktivacije SIM kartice i traju do kraja tekućeg. 
 • Dodatnih 5 GB tjedno za nastavu na daljinu 
  • Prvih 5 GB dodjeljuje se od 20. ožujka 2020. svakih 7 dana dok traje škola na daljinu. 
 • Besplatni nastavni sadržaji 
  • Ne naplaćuje se podatkovni promet pri korištenju Loomena, učilice.hr, škole.hr, e-dnevnika, upisi.hr te ostalog sadržaja koji se nalazi unutar CARNetove mreže, HRT3. 
 • Što se naplaćuje? 
  • YouTube, WhatsApp, Viber, Gmail, Skype, Edmod, alati za kolaboraciju u oblaku poput Google Docs, Microsoft Teams, Microsoft Officea 365, Google Classroom i slične aplikacije neovisno koristi li ih učenik sa svojim korisničkim imenom i adresom kojom pristupa e-dnevniku ili s privatnim korisničkim imenom i adresom. 

Nastavnici i učenici koji nisu sudjelovali u Školi za život, a koriste redovne Tele2 usluge 

 • SIM kartice i uređaji 
  • Koristite svoje vlastite Tele2 SIM kartice i uređaje neovisno o tome jeste li bonaši, pretplatnici ili koristite pokućni internet. Detaljne upute o tome kako ih koristiti nađite ovdje:  
 • Besplatni nastavni sadržaji 
  • Ne naplaćuje se podatkovni promet pri korištenju Loomena, učilice.hr, škole.hr, e-dnevnik, upisi.hr te ostalog sadržaja koji se nalazi unutar CARNetove mreže, HRT3. 
 • Što se naplaćuje? 
  • YouTube, WhatsApp, Vibera, Gmail, Skype, Edmod, alati za kolaboraciju u oblaku poput Google Docs, Microsoft Teams, Microsoft Officea 365, Google Classroom i slične aplikacije neovisno koristi li ih učenik sa svojim korisničkim imenom i adresom kojom pristupa e-dnevniku ili s privatnim korisničkim imenom i adresom. 

Više saznajte na:   

tele2
Podijelite članak:Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin